Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Aktywne spędzanie czasu w Powidzu

Ktoś, kto nie wyobraża sobie spędzania czasu bez jazdy na rowerze lub długich spacerów, z pewnością będzie poszukiwał w Polsce takich miejsc, w których będzie mógł swobodnie odpocząć. Rzeczywiście jeśli zarezerwujemy noclegi w Powidzu, to możemy się przekonać, iż nie będzie brakowało w tej miejscowości, jak i również w okolicach, ciekawych atrakcji turystycznych. Tym bardziej, że tutejsza baza noclegowa [tutaj widoczna: portal Meteor], znajduje się nad dającym wiele możliwości Jeziorem Powidzkim.

Skoro już mowa o Jeziorze Powidzkim, to warto skorzystać z tutejszych wypożyczalni sprzętów wodnych. Pływanie kajakiem bądź rowerem wodnym może zająć sporo czasu, ponieważ akwen zalicza się do jednych z największych jezior w całej Wielkopolsce. Jeśli wybierzemy się na drugi brzeg Powidza, to jednocześnie zyskujemy możliwość skorzystania z tutejszej bazy nurkowania. Dodatkową zaletą jeziora jest również to, że woda w nim jest naprawdę czysta i zachęcająca do pływania. Jeśli jesteśmy chętni na przejażdżkę rowerową, to spokojnie możemy pokonać szlak rowerowy, który rozciąga się dookoła całego Jeziora Powidzkiego. Co ciekawe, nie jest to aż taka mała pętla, ponieważ do pokonania będziemy mieli aż 35 kilometrów. Jednak trasa zalicza się do jednych z najbardziej malowniczych. Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Oczywiście wycieczka może być spokojnie przeplatana również kąpielami w wodzie.

Nieco na północ od Powidza mamy do czynienia z nieco mniejszym, ale również bardzo urokliwym jeziorem Niedzięgiel. Również możemy wybrać się na przejażdżkę dookoła tego jeziora. Okazuje się, że jest to idealna trasa dla kogoś, kto lubuje w polnych i leśnych dróżkach, zamiast asfaltach. Tutaj również jezioro wyróżnia się bardzo dużą czystością. Zatem nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by się wykąpać również w tym jeziorze. Cała wycieczka rozciąga się mniej więcej na 25 kilometrów długości. Chcąc odpocząć w Powidzu, można skorzystać z uroków tutejszej mariny. Do wypożyczenia mamy nie tylko standardowy sprzęt wodny, ale również znajdują się TU żagle oraz nieduże jachty. W tym miejscu Wielkopolski możemy poczuć się, jakbyśmy w kilka sekund przenieśli się na Mazury. Tym bardziej, że nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych, które pozwalają na aktywne spędzanie swojego wolnego czasu. Taki urlop zalicza się do niezapomnianych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!