Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Miasto w obiektywie, czyli Kudowa-Zdrój

W województwie dolnośląskim możemy odwiedzić wiele pięknych miejsc obdarzonych licznymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi, a także ciekawymi imprezami. Co roku region ten może pochwalić się dużą liczbą osób odwiedzających. Ze względu na świetną lokalizację oraz dużą liczbę miast i miejscowości z roku na rok rośnie liczba przyjeżdżających tutaj osób. Jednym z ciekawych miejsc tej części Polski jest Kudowa-Zdrój [szczegóły na stronie wikipedi].

Na co dzień jest ono zamieszkiwane przez około jedenaście tysięcy osób. W okresie wakacyjnym można spotkać tutaj wielu turystów zainteresowanych historią miasta. W herbie możemy znaleźć serce oraz fontannę, która jest symbolem parku zdrojowego. W miejscu pomoc medyczną mogą znaleźć osoby cierpiące na choroby związane z układem krążenia oraz wieloma innymi schorzeniami. Ze względu na rosnącą popularność miasta został stworzony tutaj punkt informacji turystycznej, w której można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji. Znajdziemy tutaj także mapki z zaznaczonymi obiektami gastronomicznymi oraz noclegowymi, których oferty można znaleźć pod hasłem: baza noclegowa-noclegi Kudowa-Zdrój [lub w spisie Meteora].

Osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu odnajdą tutaj dla siebie wiele możliwości. Jedną z nich jest udział w zajęciach jazdy konnej, organizowanych przez tutejsze stajnie. W ofercie tego obiektu znajdziemy zarówno możliwość wypożyczenia całego sprzętu, potrzebnego do tego typu aktywności fizycznej, jak i pobrania lekcji jazdy konnej. W stadninie leżącej w sąsiedniej wiosce możemy spotkać zarówno konie, jak i owieczki oraz osły, a także alpaki i kucyki, dlatego też miejsce to jest często odwiedzane przez rodziny z dziećmi, które pragną bliskiego kontaktu ze zwierzętami.

Na terenach sąsiadujących z Kudową znajdziemy także stadniny, w których odbywają się zajęcia hipoterapii, cieszące się ogromnym uznaniem. Dużą popularnością cieszy się także park linowy, który dostarcza każdej odwiedzającej osobie mnóstwa pozytywnych emocji. Ciekawym miejscem jest Ośrodek Sportów Zimowych, który ma do zaoferowania wiele ciekawych zajęć. Kudowa-Zdrój to niezwykłe miejsce, które ze względu na swoją różnorodną ofertę atrakcji pozwoli każdemu znaleźć coś z kręgu jego zainteresowań. Z roku na rok można spotkać tutaj coraz więcej turystów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!