Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Nie bójmy się muzeum – Kaszuby zapraszają

Kaszuby słyną z wielu atrakcji turystycznych, nie możemy jednak zapominać o licznych muzeach w tym regionie. Warto zapoznać się więc z najważniejszymi z nich.

Pierwszym wartym zwiedzenia muzeum jest Muzeum Ziemi Kościerskiej, działające od 2007 roku. Posiada ono stałą ekspozycję, która jest poświęcona historii miasta i ziemi kościerskiej. Przybliża nam ona również twórczość kaszubskich malarzy czy pisarzy. Są tu trzy działy. W pierwszym znajdują się eksponaty, które obrazują kulturę zamieszkującej Kościerzynę i jej okolic ludności. Są tu różne, ciekawe archeologiczne znaleziska. Następnie przechodzimy do działu etnograficznego, który zawiera w sobie rękodzieło ludności kaszubskiej, takie jak : naczynia, rzeźby, hafty czy meble. Pokazują one zwiedzającym, jak zmieniało się życie Kaszubów na przełomie stuleci. Trzecim działem jest dział przyrodniczy, który ma za zadanie przedstawić nam faunę Kaszub. Znajdziemy tu różne ciekawostki.

Kolejnym obiektem jest Muzeum Akordeonu. Instrument ten jest na Kaszubach bardzo popularny i dlatego tyle uwagi mu poświęcono. Muzeum posiada i prezentuje na chwilę obecną aż 115 instrumentów, które pochodzą między innymi z Rosji, Polski, Niemiec, a także Włoch czy Francji. Eksponaty zachwycają kunsztem wykonania, a są tu takie instrumenty jak: akordeony, bajany, harmonie oraz harmonijki ustne. Wiele z nich to unikaty. W muzeum znajduje się też kiosk multimedialny, dzięki któremu każdy może posłuchać, jaki dźwięk wydaje dany instrument. Muzeum pozwala również każdemu spróbować zagrać na akordeonie.

Następnym przystankiem, jeśli chodzi o muzea jest Muzeum Kolejnictwa, które posiada najliczniejszą w Północnej Polsce ekspozycję pojazdów szynowych oraz zabytkową halę parowozowni. Wystawa stała jest wyposażona w środki multimedialne oraz przystosowana dla osób niewidomych. Makiety dwóch parowozów zostały bowiem opisane również alfabetem Braille’a.

Po zwiedzaniu tych muzeów zdecydowanie będziemy potrzebować porządnego noclegu: Meteor > noclegi > Kaszuby. Miejscem, które warto tu polecić z bazy noclegowej Kaszub są “Domki Avir”. Są one wyposażone w telewizor, aneks kuchenny z lodówką, czajnikiem i kuchenką mikrofalową. Mamy bezpłatny dostęp do WiFi, a przed domkami znajduje się prywatny parking, który również jest bezpłatny. Na terenie obiektu znajduje się także plac zabaw dla dzieci. Na specjalne życzenie obiekt udostępnia gościom wannę z hydromasażem.

One Response to “Nie bójmy się muzeum – Kaszuby zapraszają”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!