Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Odkrywamy historię Lwówka Śląskiego

Szukając ciekawych miejsc na wypoczynek i nietypowe spędzenie czasu, warto zainteresować się miejscowością Lwówek Śląski. Jest to największe miasto w województwie dolnośląskim i cieszy się wyjątkową popularnością wśród pasjonatów historii, kultury, muzyki i sztuki. Znajduje się tu sporo zabytkowych budowli. Między innymi rynek oraz kamienice wokół niego, będące pamiątką z dawnych lat, nadającą miejscu wyjątkowego klimatu.

Jednym z najbardziej popularnych, wartych odwiedzenia zabytków jest budynek starego browaru. Dla zorganizowanych grup jest możliwość zwiedzania i poznania jego wyjątkowej historii. Dzieje produkcji piwa na tym terenie sięgają XIII wieku, były to czasy panowania Henryka Brodatego. Na przestrzeni wieków produkowane tu trunki miały różne opinie, przeżywały czasy stagnacji, jak i świetności. Wizyta tutaj będzie niezapomnianą przygodą, a w sklepie firmowym znajdującym się na terenie browaru można kupić pamiątki i wyjątkowe kufle do piwa. Browar funkcjonuje do dziś, jednak tylko na skalę regionalną. W zabytkowym ratuszu znajduje się nietypowa Sala Ślubów. Urządzona w konwencji bajkowej ściąga wielu narzeczonych, chcących pobrać się właśnie w tym miejscu. Sala podzielona jest na narożniki, z których każdy odnosi się do innej baśni. Są tu także liczne dzieła sztuki, sprowadzane niegdyś przez stacjonujących tu arystokratów. To wyjątkowe miejsce jest nie tylko miejscem udzielania ślubów, ale też uczęszczaną atrakcją turystyczną.

Chcąc zarezerwować miejsce na wypoczynek w czasie wakacyjnym należy pamiętać o tym z wyprzedzeniem. Zwłaszcza na początku lipca, kiedy odbywa się tu międzynarodowy targ minerałów. Choć baza noclegowa jest dość obszerna w tym czasie zjeżdżają tu ludzie z całej Europy i jest mocno oblegana. Noclegi to pensjonaty, hotele i apartamenty, w których komfortowo można odpocząć po pełnym atrakcji dniu. W czasie targów minerałów Lwówek Śląski wyraźnie ożywa. Organizowane są liczne warsztaty, szkolenia, konferencje oraz wystawy o tej tematyce. Jest to jedna z największych takich imprez w Europie. Przepięknym minerałom towarzyszy duża dawka dobrej muzyki. Na dwóch scenach oglądać można występy zespołów i wokalistów z Polski oraz z innych krajów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!