Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Skansen w Sierpcu

Skansen w Sierpcu położony jest w okolicach centrum miasta. Skansen to nie tylko muzeum etnograficzne, to miejsce tętniące życiem przez cały dzień. W Skansenie znaleźć można rekonstrukcję wsi Mazowsza, jaka występowała w poprzednim stuleciu. We wnętrzach można zobaczyć wyprzedzi nieład, właściciele skansenu chcą ukazać prawdziwe życie w tych dawnych wsiach. Poduszki są wgniecione wszędzie otwarte drzwi i okiennice, Skansen ukazuje także cztery pory roku. Od grudnia do lutego w Skansenie zobaczyć można topy zboża w kątach chałupy, kolędników chodzących po wsi na wiosnę można podziwiać domowe palmy, koszyki ze święconką oraz kolorowe pisanki. W lecie i na jesień w Skansenie można zobaczyć jak piecze się chleb, kisi kapustę i suszy się zioła na zimę. Niegdyś były to codzienne zadania gospodyń domowych, w okolicach chałup zobaczycie także gołębniki, oraz studnie i kapliczki przy drodze.
W Skansenie można także odwiedzić XVIII wieczną karczmę, spróbować w niem można ręcznie robionego chleba, klusek z serem, kwaśnego mleka i żuru, który był ulubionym przysmakiem na Mazowszu.
Również Skansen ma wiele atrakcji dla najmłodszych a są to: jazda na koniu, podróż bryczka, kuligi zimowe i warsztaty artystyczne dla wszystkich.
W Muzeum zobaczyć można także:

  • Zespół z Karczmą z Sochocina
  • Zespół dworki z parkiem oraz kaplica z rejonu Dębska
  • Kościół XVII wieczny z dzwonnicą.Comments are closed.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!