Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Szlakiem Architektury Drewnianej w Wysowej-Zdroju

Wśród wielu rodzajów turystyki, właśnie uzdrowiskowa nabiera coraz większego znaczenia i to nie tylko w Polsce ale w całym współczesnym świecie. Wszystkie bazują na klimacie i wodach mineralnych, wykorzystywanych do celów leczniczych. Jedną z miejscowości, która wszystko to oferuje jest Wysowa-Zdrój. Jest to mała, bardzo spokojna wieś, leżąca w dolinie Ropy w Beskidzie Niskim. Jej położenie, w otoczeniu przepięknych gór przyciąga co roku wielu kuracjuszy, turystów i osób szukających pomysłu na weekendowy odpoczynek.

W Wysowej istnieją bardzo dobre warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. Praktycznie każda ścieżka spacerowa prowadzi do punktu widokowego. Na szlaki można wybrać się pieszo, z kijkami, na rowerze, a nawet konno. Zarówno w samej Wysowej jak i w okolicach jest wiele bardzo ciekawych miejsc, których nie sposób ominąć. W Parku Zdrojowych bije 12 źródełek z wodami leczniczymi o różnym składzie i różnych właściwościach leczniczych. Cały park otoczony jest rzeczkami. Spacer pośród starych drzew z szumiącym nurtem rzeczki, to idealny sposób na wyciszenie się i nabranie dystansu do codzienności.

W okresie wakacyjnym plaże klimkowskie zapełniają się letnikami i amatorami sportów wodnych. W ostatnich latach bardzo popularna stała się turystyka rowerowa. Wybierając Wysową jako bazę noclegową (noclegi Wysowa – portal meteor) można na dwóch kółkach zwiedzić całą okolicę. Przepiękne ścieżki prowadzą po najbardziej malowniczych terenach Beskidu. Przy sprzyjającej pogodzie jest to wspaniała forma wypoczynku dla całych rodzin. Nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem zakwaterowania ale warto o rezerwacji pomyśleć trochę wcześniej.

Większość zabytków ma charakter sakralny. Są to cerkwie, kapliczki, cmentarze i kościoły. Wybierając się Szlakiem Architektury Drewnianej (szczegóły Szlak – portal wikipedii) poznamy ponad 250 budowli, najpiękniejszych i najcenniejszych w całym województwie małopolskim. Stąd już tylko parę kilometrów i można dotrzeć na Słowację. Jeden dzień pobytu w Wysowej warto przeznaczyć na zwiedzenie przygranicznych terenów naszych sąsiadów. Można wybrać się również nad słynny zalew w Klimkówce, który powstał na rzece Ropie. 34-metrowa zapora robi wrażenie. Jest tam wypożyczalnia sprzętu wodnego, pole namiotowe, bary i punkty małej gastronomii.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!