Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Wodospady w Kacwinie

Wodospad pod Mynaszką znajduje się w Kacwinie, w okolicach Kościoła, na wysokości tartaku. Kacwin to wieś znajdująca się pomiędzy Niedzicą a Granicą Polsko-Słowacką. Leży na wysokości 590 m n.p.m. Wodospad pod Mynaszką to piękny i największy wodospad na całym Podhalu. Ma 7 metrów długości i 10 metrów szerokości, widoki nie do opisania. Powstanie wodospadu jest zagadką ciągnącą się od wieków, każdy ma inne zdanie na temat powstania, i wszystkie legendy mówią o twardych skałach, przez które powstały wodospady w Kacwinie. Następnym wodospadem w Kacwinie jest Wodospad Pod Upłazem. Znaleźć go można na końcu wioski obok mostu. Składa się on z trzech progów, gdzie woda się przelewa i wylewa się przez popękane skalne urwiska. Dwa te wodospady znajdują się na odcinku potoku Kacwinianka.


Powstanie wodospadu jest efektem erozji rzecznej skał, które mają różne odporności na wodę ale kto wie czy taka odpowiedź jest na pewno trafna? :-). Wysokie na 7 metrów wodospady to imponujący widok, takie wysokie wodospady w Karpatach to rzadki widok.
Dojście do Wodospadów w Kacwinie nie jest proste, zbocza dolin są strome i zarośnięte bujną roślinnością nie ma w tych okolicach wytyczonej ścieżki ani polnej dróżki. Ale za to kajakarze mogą w rejonach wodospadu uprawiać turystykę kajakową, skalą trudności spływów White Water zajmują się jak wiadomo bardzo wykwalifikowani kajakarze.

Comments are closed.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!