Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Wycieczka po Płockim Szlaku Pielgrzymkowym

Płock, który przez wieki był stolicą Mazowsza, to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. W tym niezwykłym mieście, położonym nad Wisłą na Wzgórzu Tumskim, nie brakuje atrakcji turystycznych, które szczelnie wypełnią pobyt nawet największym maruderom. Jednym z ciekawszych pomysłów na zwiedzanie Płocka jest wycieczka Szlakiem Pielgrzymkowym. Z miastem tym związanych było kilka wybitnych postaci polskiego kościoła, po których zostały ciekawe pamiątki. To właśnie tu, przebywając w klasztorze cudownego objawienia doznała dziś święta siostra Faustyna Kowalska. Otrzymała ona od Jezusa posłannictwo namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego i utworzenia święta Miłosierdzia Bożego. Obraz ten można podziwiać w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które znajduje się w domu zgromadzenia. Znajduje się ono na Starym Rynku. W kaplicy umieszczono również relikwie świętej.

Kolejną wybitną postacią niewątpliwie związaną z Płockiem był święty Andrzej Bobola (szczegóły). Na ołtarze przez papieża Jana Pawła II zostali również wyniesieni dwaj inni duchowni związani z miastem – arcybiskup Nowowiejski oraz biskup Wetmański. Płock był także jednym z miejsc pielgrzymowania Ojca Świętego. Podczas swojej czwartej pielgrzymki do ojczyzny, Papież Polak odprawił Mszę Świętą w płockiej katedrze. Po dziś dzień wydarzenie to upamiętnia pomnik Papieża, znajdujący się nieopodal budynku. Obecna bazylika katedralna została wybudowana na początku XX stulecia. Pierwsze wzmianki o drewnianej świątyni stojącej w tym miejscu pochodzą już z XI wieku. W katakumbach znajdujących się pod posadzką spoczywają dwaj dawni władcy Polski.

Przemierzając Płocki Szlak Pielgrzymkowy nie sposób ominąć Muzeum Diecezjalnego, które znajduje się w murach dawnego benedyktyńskiego opactwa. Jak oceniają historycy, budynki te powstały jeszcze w XVI wieku, a ich cechą charakterystyczną są dwie gotyckie wieże. Pośród eksponatów muzealnych można tu podziwiać między innymi okazały Skarbiec Diecezjalny, wśród zbiorów którego znajduje się Herma św. Zygmunta – patrona Płocka. Oprócz ciekawych szlaków turystycznych, miasto posiada jeszcze jeden ważny atut – jest nim doskonale zorganizowana baza noclegowa. W centrum i na jego obrzeżach spotkać można rozmaite obiekty w bardzo atrakcyjnych cenach. Przed przyjazdem warto poszukać ofert promocyjnych (szczegóły), które bez trudu można znaleźć za pomocą Internetu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!