Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Wypoczynek w Żywcu dla wilków wodnych

Żywiec to niewielkich rozmiarów miasteczko, które położone jest w południowej części Polski – prowadzi z niego bezpośrednia droga do przejścia granicznego ze Słowacją. Okolice Żywca to doskonałe rejony dla osób uwielbiających aktywną turystykę. Na miłośników sportu czekają tu bardzo liczne szlaki górskie, ścieżki rowerowe, trasy narciarskie, a także centrum sportów wodnych zlokalizowane nad jeziorem Żywieckim [➸wikipedia.org]. Niedaleko od centrum miasta położona jest czysta, piaszczysta plaża, przy której zorganizowano bezpłatne kąpielisko. Nieopodal działa również wypożyczalnia sprzętu pływającego. Miłośnicy wodnych atrakcji mogą popływać na kajaku lub rowerku wodnym.

Osoby poszukujące mocniejszych wrażeń mogą wypożyczyć łódkę z silnikiem motorowym, a prawdziwi wielbiciele morscy mają możliwość leniwego żeglowania po wodach zbiornika żywieckiego. Warto zwrócić uwagę, że po nowelizacji przepisów prawnych w naszym kraju, obecnie osoba dorosła nie musi posiadać patentu żeglarskiego, aby móc wypożyczyć niewielką łódkę żaglową. Jednak dla bezpieczeństwa swojego jak i swoich najbliższych, warto uzyskać stosowne uprawnienia. Nad jeziorem Żywieckim organizowane są kursy, po ukończeniu których przeprowadzany jest egzamin. Pozytywne zaliczenie egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem patentu żeglarza jachtowego. Osoby, które nie mają zbyt dużo czasu na jednorazowy kurs, mogą w większych miastach, takich jak na przykład Kraków lub Katowice przejść przez teoretyczną część kursu, a nad jezioro przyjeżdżać wyłącznie w weekendy, aby zaliczyć część praktyczną szkolenia.

W Żywcu, jak i w okolicznych miejscowościach działa doskonale rozwinięta baza noclegowa, więc żaden turysta nie powinien mieć problemów ze znalezieniem kwatery na czas szkolenia [➸meteor-turystyka.pl]. W zależności od preferowanych warunków, można zatrzymać się albo w pensjonacie o wysokim standardzie lub na polu campingowym. Warto wcześniej poinformować właściciela obiektu o planowanym przyjeździe i zarezerwować pobyt. Wykaz większości obiektów działających na terenie Żywca dostępny jest w punkcie informacji turystycznej. Można tam również znaleźć ciekawe przewodniki po okolicznych atrakcjach oraz informacje na temat wydarzeń organizowanych na terenie miasta.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!