Szybkie pytanie
Imię
E-mail
Wiadomości
Przepisz poniższy kod
Nadzieja
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Zamek w Liwie

Zamek w Liwie to stara historia opowiadana z dziada pradziada. Początki Zamku zaczynają się na przełomie XV wieku gdzie książę warszawski Janusz I Starszy rozpoczął budowę zamku nad rzeką Liwiec, na wyspie. Potem tą zamkową warownię rozbudował Bolesław IV . Muzeum popadało w ruinę na przełomie dziejów, do dziś dnia jest jednym z największych muzeum broni w Polsce.
W muzeum tym znajdziecie broń białą, palną, drzewcową z okresu od XV do XC wieku. W Muzealnych kolekcjach znajdziecie także portret sarmacki z XVII wieku, oraz zbiory malarstwa i grafiki nawiązujące do militariów. Jest to kameralne miejsce, pełne historii i nieskażonej cywilizacji od XV wieku.

Zamek nie stoi na prawdziwej wyspie, jest to usypane wzniesienie wraz z drewnianymi obramowaniami, wokół zamku. W odbudowanym i odrestaurowanym dworze kancelarii znajduje się Muzeum Historyczne tych ziem.

Letnie weekendy to przede wszystkim festiwale historyczne organizowane na dziedzińcu zamku.

A oto 3 legendy opowiadające o Zamku w Liwie.

  • Legenda o żółtej Damie, otóż legenda głosi, że w dawnych czasach na liwskim zamku mieszkała Ludwika. Niestety miała ona męża zazdrośnika, który oskarżył ją o filtry z innymi panami, potem została ścięta na dziedzińcu zamkowym. Legenda głosi, że pojawia się ona w salach zamkowych, by przekonać wszystkich o swojej niewinności, ma złoty welon i nazwana jest Żółtą Damą.
  • Legenda opowiadająca początki zamku, otóż Kasztel w Liwie, czyli dzisiejszy zamek miał zbudować książę, dla swojej ukochanej. Niestety władca pozostawił dziewczynę w stanie wolnym, a zamek przywłaszczył sobie.
  • Legenda ze śpiącymi rycerzami. A było tak podobno w pagórkach jarnickich śpią podobno polscy rycerze, czekają oni, bowiem na króla szwedzkiego, który w twe rejony wróci po swój kapelusz. A wtedy zacznie się wielka walka żołnierzy, którzy obudzą się z długiego snu.

Comments are closed.

Hej jestem Jola mieszkam w Warszawie. Jestem zapaloną podróżniczką lubiącą poezję:). Cieszę się, że odwiedzacie mojego bloga. Jest on stworzony po to, by przedstawić Wam ciekawe miejscowości turystyczne na terenie naszego kraju. Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania i czytania. Pozostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

Posty Nowości!!!